Otvárame prvý univerzitný predmet zameraný na kryptomeny a blockchain na Slovensku.

Máme pre Vás skvelé správy!

Pre Blockchain Slovakia je veľkým potešením, že Vám môže oznámiť skvelú správu!

Blockchain Slovakia v spolupráci so Žilinskou univerzitou v Žiline, konkrétne Fakultou riadenia a informatiky, začne od septembra 2019 výučbu nového predmetu zameraného na digitálne meny a blockchain technológie, ktorý je prvým svojho druhu na Slovensku.

Predmet otvárame v spolupráci s poradenskou firmou PwC Slovensko, za ktorej podporu sme veľmi vďační. Predmet sa bude učiť počas celého semestra. Bude sa skladať z 12 lekcií, počas ktorých sa študenti naučia všetko podstatné o histórii, vzniku a fungovaní kryptomien ako Bitcoin, Ethereum, ako aj o alternatívnych využitiach blockchainu, či rozdieloch v implementáciách rôznych Peer-to-peer sietí, ale aj to, ako tieto technológie interagujú s ďalšími odvetviami či technológiami ako Big Data, AI, Cybersecurity a podobne.

Lektorom predmetu bude viceprezident Blockchain Slovakia, o.z. Dávid Stancel, ale do výučby sa zapoja aj odborníci z PwC. Žilinskí študenti si budú môcť predmet zapísať už  koncom augusta. Zároveň sme veľmi radi, že o tento predmet prejavilo záujem aj niekoľko ďalších univerzít zo Slovenska či Českej republiky a budeme sa snažiť spraviť všetko preto, aby kvalitné informácie o kryptomenách a blockchaine boli prístupné čo najväčšiemu počtu študentov.

Tešíme sa a sme vďační za ústretovosť a otvorenosť k novým technológiám na pôde Žilinskej univerzity v Žiline, Fakulte riadenia a informatiky.